Type O Negative (USA) esineb 10.juunil Eestis

Go down

Type O Negative (USA) esineb 10.juunil Eestis Empty Type O Negative (USA) esineb 10.juunil Eestis

Postitamine by greenman on Reede 09 Märts 2007, 19:37

Type O Negative (USA) esineb 10.juunil Eestis

Pühapäeval, 10. juunil jõuab Eestisse maailma gootilegend TYPE O NEGATIVE. New Yorkist (USA) pärit grupp esineb Eestis oma Euroopa tuuri raames. Kontsert leiab aset klubis Rock Cafe ning piiratud arv pileteid tuleb müüki kolmapäeval, 14. märtsil. Piletid pannakse müüki ka Soomes ja kuna bänd seal klubikontserti ei anna, siis võib eeldada soomlaste kõrgendatud huvi Tallinna kontserdi vastu.

Type O Negative ei ole muutunud ajaga, aeg on muutunud nendega. Bänd on 18 aastaga säilitanud oma loomingus nihilistliku maailmavaate, seksi ja surma ülistuse ning pimestava vihatõrviku - kõik, mida kuulajad armastavad ja ootavad. Võib kindlalt väita, et ansambel on olnud mõjutajaks väga suurele osale rock/metal-muusika ringkonnale, eriti just erinevatele Soome gooti-keigar-bändidele. Type O Negative'i kuuluvad laulja/bassimängija Peter Steele, trummar Johnny Kelly, kitarrist Kenny Hickey ning klahvimängija Josh Silver.

Bändi juured ulatuvad aastasse 1981, kui Peter Steele ja Josh Silver moodustasid grupeeringu Fallout, mille lagunemisel moodustas Steel grupi Carnivore. Kuid peagi sai oma lõpu ka Carnivore ja 1989. aastal saigi alguse Type O Negative. Pärast esimese demo salvestust tuli kiirelt Roadrunner Recordsi plaadileping viiele plaadile. Debüütalbum "Slow, Deep and Hard" nägi ilmavalgust 1991.aastal. Bänd saavutas laiema tuntuse 1993. aastal ilmunud albumiga "Bloody Kisses", millele järgnes kaheaastane maailmaturnee. Plaati müüdi miljoneid eksemplare ja album saavutas esimese underground metal plaadina Roadrunner Recordsi kataloogis plaatinaplaadi staatuse.

1996. aasta album "October Rust" saavutas kuldplaadi staatuse, tõustes Billboard Top 200 42. kohale. Albumi väljalaskmise ajal elas Peter Steele läbi lähedaste sugulaste surma. Valu ja raske kaotuse vaigistamiseks uputas laulja end pudelisse. Plaadi salvestuse käigus polnud bänd sugugi rahul plaadifirmapoolse survega teha albumist kindel müügihitt. Ometigi just plaadilt "October Rust" pärineb bändi vahest kõige menukam lugu "My Girlfriends Girlfriend". 1999. aastal ilmutas Type O Negative albumi "World Coming Down", milles avaldub Peteri tolleaegne enesevihkamine ja depressioon. Plaadi läbivateks teemadeks said taas surm, uimastisõltuvus, depressioon ja suitsiid. Lood "Everyone I Love is Dead", "Everything Dies", "World Coming Down" ja "All Hallows Eve" peegeldavad Peter Steele'i tolleaegset meeleseisundit. Olenemata süngest temaatikast, jõudis plaat Billaboard Top 200 39. kohale.

2003. aastal ilmus "Life Is Killing Me", mis eelmise albumiga võrreldes sisaldas taas kaubamärgiks saanud huumorit. Eelmisel aastal ilmutas bänd teise DVD -"Symphony for the Devil", sedakorda kontsertülesvõtte 1999. aastal toimunud esinemisest Bizarre festivalil Saksamaal.

Type O Negative'i liider Peter Steele'ile on omane väga must huumor ja otsekohene ütlemine. "Biitlid oleks raskustes "Sgt Pepper" ilmutamisega tänases muusikakliimas. Kogu see muusikatööstus on niivõrd tühi, kui veel olla saab. Type O Negative pole kunagi jälginud trende ja mul pole ka tahtmist seda teha," ütleb Steele. Kenny Hickey lisab: "Oleme ajamasin - me ei liigu edasi, oleme need, kes me oleme. Eelistame, et meil pigem oleks kindel karjäär kui vaid hitid."

19.märtsil ilmub plaadifirma SPV vahendusel Euroopas bändi uus album "Dead Again".

Piletid on müügil alates 14.märtsist Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades. Piiratud koguses sooduspileteid on võimalik osta vaid kauplustest Lasering (Pärnu mnt 39, Tallinn), Sabbra-Cadabra (Tatari 6, Tallinn) ja Liivamäe muusikariistad (Munga 11, Tartu) hinnaga 425 krooni. Ühele inimesele müüakse kuni 10 piletit.

greenman

Postituste arv : 1
Rep : 0
Registration date : 09/03/2007

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele